DESER PO OBIEDZIE

DESER PO OBIEDZIE

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest odżywianie. Zaspakajanie głodu i uzupełnianiu potrzebnych składników odżywczych.

W obecnych czasach można dodać śmiało, że jedzenie to też satysfakcja sensoryczna. Na talerzu potrawa musi dobrze wyglądać oraz smakować, zaś sam posiłek powinien być spożywany w gronie przyjaciół. Wtedy korzyści płynące z jedzenia nie będą polegały tylko na zaspakajaniu głodu.

A jak to się dzieje, że po sytym obiedzie mamy jeszcze ochotę na deser? Nasz organizm reaguje dwu etapowo. Pierwszy to zaspokojenie głodu. Drugi zaś to nagroda, przyjemność. Słodka, kolorowa i pachnąca. W trakcie jedzenia np. obiadu, możliwości poznawcze smaków się wyczerpują. Mózg się upośledza. Po pewnym czasie jesteśmy syci i tracimy ochotę na dokończenie posiłku. Można powiedzieć, że nudzimy się tym co jemy. Jeśli twoje oczy skupią się na deserze, przypomnisz sobie jego słodki smak, to twój mózg znów zaczyna się ożywiać. I pomimo pełnego brzucha sięgasz po kawałek słodkiego ciasta. Nieregularne jedzenie, nadmiar węglowodanów, niedobór błonnika i przerwy między posiłkami powodują skoki cukru w organizmie. Dlatego mózg wymusza od nas skonsumowania słodyczy. A to nas nie dziwi. Bo ciasta w Retrivo na bogato kuszą swoją formą, barwą i smakiem. Trudno się im oprzeć!